In het vroege window van NFL op zondag was er wederom veel spektakel. Van Hail Mary’s tot blowouts. Bijna alle wedstrijden brachten spektakel, met name de verrassende upset van de Broncos bij de Eagles. Lees het allemaal in Deel 1 van NFL op zondag!
BRONCOS PAKKEN DE UPSET WIN TEGEN DE EAGLES
Denver Broncos @ Philadelphia Eagles | 21-17
Het laatste ongeslagen team in de NFC is niet meer. De Denver Broncos waren in Lincoln Financial Field te sterk voor de Philadelphia Eagles. De wedstrijd begon als bijna elke Eagles game: De offense was goed genoeg om punten te scoren en de defense was goed genoeg om de tegenstander geen punten te laten scoren. In de eerste drie kwarten van deze wedstrijd puntten de Broncos maar liefst zeven keer, waardoor zij met een achterstand van 3-17 het vierde kwart in gingen. In deze span was de Eagles offense wisselvallig, maar wel effectief. Op de juiste momenten creëerde quarterback Jalen Hurts een big play. Zoals in het tweede kwart een diepe pass naar wide receiver DeVonta Smith voor 52 yards.
Daarentegen was de Eagles run game deze wedstrijd niet goed. Running back Saquon Barkley kwam maar aan zes carries voor 30 yards. Philly wist het misschien nog niet, maar deze lack of run game zou hun uiteindelijk de overwinning kosten. De Broncos defense was verantwoordelijk voor de slechte run game van de Eagles. Met zes sacks en vijf tackles for loss kwamen de Eagles maar in drie van hun negen drives in de eerste drie kwarten tot scoren.
Dit hield genoeg tijd over voor de Broncos offense om zich te herpakken. In drie drives in het vierde kwart scoorden de Broncos twee touchdowns en één field goal, die de score van 3-17 naar 21-17 brachten. Terwijl deze comeback bezig was, bleef de Broncos defense sterk verdedigen en hielden zij de Eagles weg uit scoringspositie.
De wedstrijd was echter nog niet klaar. De Eagles hadden nog 1:11 over voor een game-winning drive. Nadat edge rusher Nik Bonitto een sack op Jalen Hurts maakte, leek de wedstrijd voorbij. Met een beetje geluk kregen de Eagles een fresh set of downs dankzij een pass interference van JL Skinner, gevolgd door een 24 yard pass naar wide receiver Jahan Dotson. Er volgde nog een gemiste DPI-call, waardoor Hurts naar zijn laatste mogelijke redmiddel moest grijpen. Hurts ging voor een Hail Mary poging die uiteindelijk niet werd gevangen, al was het erg nipt. Het leek er op dat wide receivers A.J. Brown en DeVonta Smith elkaar in de weg zaten, waardoor de bal incomplete viel.
TWEE MATIGE TEAMS PRODUCEREN EEN KRAKER VAN EEN WEDSTRIJD
Miami Dolphins @ Carolina Panthers | 24-27
Onverwachts was de wedstrijd tussen de Dolphins en de Panthers deze week een spektakel. Het begon eerst rustig. In het eerste kwart kwamen de Dolphins op voorsprong door een field goal van kicker Riley Patterson. Vooral Panthers quarterback Bryce Young begon wisselvallig. Na in zijn eerste drive een prachtige pass naar rookie wide receiver Tetairoa McMillan te raken, verloor hij knullig de bal nadat Dolphins pass rusher Bradley Chubb hem amper aanraakte.
In het tweede kwart gooide Young ook nog eens een interceptie, waarbij hij hoog over wide receiver Xavier Legette gooide. Dankzij de fouten van Young kwamen de Dolphins, na twee touchdown passes van quarterback Tua Tagovailoa, op een voorsprong van 17-0.
Deze achterstand zou normaal te groot zijn om van terug te komen, maar de ‘Carolina Reaper‘ was nog niet klaar. Bryce Young draaide zijn spel compleet om en running back Rico Dowdle was niet te stoppen. Dowdle rende voor 206(!) yards en één touchdown over de Dolphins defense heen. Het gemiddelde wat Dowdle per run haalde was maar liefst negen yards per carry. Hiernaast waren de Panthers pass catchers belangrijk in de overwinning. Maar liefst elf spelers hebben deze wedstrijd een pass van Young gevangen (twaalf als de interceptie naar Dolphins safety Minkah Fitzpatrick erbij wordt opgeteld). Een aantal magistrale worpen van Bryce Young, die ook gevangen werden door Panthers wide receivers, waren de doorslaggevende factor bij deze Panthers win.
OVERIGE GAMES
Minnesota Vikings @ Cleveland Browns| 21-17: Na vorige week in Ierland te hebben verloren van de Pittsburgh Steelers, waren de Minnesota Vikings te sterk voor de Cleveland Browns in Tottenham Hotspur Stadium. In de meeste vroege wedstrijd van NFL op zondag waren beide ploegen matig. Allebei de teams speelde met een backup quarterback, waardoor de passing attack van beide ploegen gelimiteerd was. De Vikings moesten het vooral hebben van een redelijke ground game, een trick-play touchdown-pass van Cam Akers, korte passes en een diepe poging naar Justin Jefferson van tijd tot tijd.
Bij de Browns kreeg rookie third round pick Dillon Gabriel de kans. De jonge quarterback speelde een redelijke wedstrijd. Hij ging goed om met de problemen die Vikings DC Brian Flores maar al te graag geeft aan jonge quarterbacks. Gabriel eindigde de dag met 19 completions voor 190 yards en twee touchdowns. Hij had veel hulp van zijn mede-rookies, zoals running back Quinshon Judkins en tight end Harold Fannin, die goede dingen lieten zien. Ook al verlaten de Browns London met een loss, is er zeker hoop voor de toekomst.
Las Vegas Raiders @ Indianapolis Colts| 6-40: De Colts hebben meedogenloos de Raiders verslagen in eigen huis. Met een uitmuntende Daniel Jones als quarterback scoorde de Indianapolis offense 40 punten. Met in totaal twee passing touchdowns en vier rushing touchdowns, waarvan drie door running back Jonathan Taylor, was de Colts offense een maatje te groot voor de Raiders defense. Zelfs quarterback Anthony Richardson kreeg wat minuten, maar deze waren eerder grappig dan goed.
De Raiders defense verdient echter niet alle schuld. Quarterback Geno Smith heeft zijn groove nog niet weten te vinden in Las Vegas. Na een aantal goede seizoenen in Seattle, is bij zijn nieuwe werkgever hetzelfde niveau nog niet bereikt. Smith gooide opnieuw twee intercepties, waardoor hij momenteel bovenaan de interceptie rankings staat met negen stuks.
New York Giants @ New Orleans Saints| 14-26: Quarterback Spencer Rattler heeft eindelijk zijn eerste overwinning als starting quarterback te pakken. Dankzij zijn solide spel under center, bleef de Saints offense op de rails. Met name op third down was dit te zien. Mede dankzij een agressieve Saints defense, die twee touchdowns scoorde, sleep de thuisploeg de overwinning binnen. De Saints defense creëerde in totaal vijf turnovers. Het lawaai in de Caesars Superdome was voor de Giants te veel om te overkomen. Hiernaast liet Jaxson Dart zien dat hij pas aan zijn tweede start begon. Met twee touchdowns en twee intercepties was Dart te volatiel om de wedstrijd te kunnen winnen. De Giants defense speelde wel winning football, maar de turnovers van de offense waren te veel om te overkomen.
Dallas Cowboys @ New York Jets | 37-22: Dallas Cowboys quarterback Dak Prescott blijft uitstekend spelen in Week 5 en plaatst hiermee zijn naam in de MVP conversation. De Cowboys offense was niet te stoppen, met 237 yards door de lucht en 180 over de grond. Hiernaast gooide Prescott voor vier touchdowns en rende running back Javonte Williams er nog één in. De Cowboys defense was echter nog steeds wankel. Quarterback Justin Fields gooide voor 234 yards en twee touchdowns. Running back Breece Hall hielp de Jets offense naar 144 yards. Echter was de Cowboys defense belangrijk wanneer het moest, met vijf sacks en zes tackles for loss stopten zij de Jets af in MetLife Stadium voor een overwinning.
Houston Texans @ Baltimore Ravens| 44-10: Na een slome start van het jaar beginnen de Houston Texans eindelijk op stoom te komen. C.J. Stroud speelde een uitmuntende wedstrijd, waarbij hij met 244 yards en vier touchdowns de Ravens defense domineerde. De Texans defense was even dominant als de offense. Drie keer vingen Texans spelers de bal van Ravens stand-in quarterback Cooper Rush, waarvan twee door Nickel Jalen Pitre. De Ravens lijken met een 1-4 record af te stevenen op het missen van de play-offs, dankzij de injury bug waar zij maar niet van af komen.
Lees hier de recap van TNF! En lees hier over de NFL Players of the Month van September!
Coverfoto: Matt Rourke/AP Photo


