De Toronto Blue Jays gaven de New York Yankees een flinke dreun in Game 1 van hun ALDS. Aan de westkust zorgden de Detroit Tigers voor een stunt door de Seattle Mariners in extra innings te kloppen. Zondag werden in beide series de tweede wedstrijd gespeeld.
AMERICAN LEAGUE DIVISION SERIES
(Best-of-5)
GAME 2: TORONTO BLUE JAYS – NEW YORK YANKEES

Hoe zou een net 22-jarige starter zich houden op het grootste podium van allemaal? Trey Yesavage, want over hem hebben we het, gaf zelf het antwoord razendsnel. Aaron Judge wist er nog vier wijd uit te halen, maar alle andere Yankees-hitters waren volkomen kansloos tegen deze 22-jarige starter en zijn magnifieke splitter, die pas drie weken geleden debuteerde in MLB. Stuk voor stuk werden de Bronx Bombers weggezet door Yesavage. De jonge werper zou ruim 5 innings blijven staan en in die periode 11 K’s noteren. En geen enkele hit toestaan.
Je moet van wel hele goede huize komen om gelijke tred te houden met zo’n optreden. Helaas voor de bezoekers had Max Fried niet zo’n dag. De leftie zag in de tweede inning Ernie Clement een 2-run homerun slaan met Daulton Varsho op de honken, maar in de derde werd het nog erger. Alejandro Kirk, Daulton Varsho en opnieuw Ernie Clement sloegen de Blue Jays naar een 5-0 voorsprong. Was daarmee dan het leed geleden voor Fried? Niet helemaal…
De voormalig Brave kwam nog terug in de vierde inning, maar werd daar rap vervangen. Reliever Will Warren kreeg vervolgens een grandslam van Vladimir Guerrero Jr. om zijn oren. De eerstehonkman schreef daarmee een stukje geschiedenis. Het was namelijk de eerste grandslam in het postseason in de historie van de franchise. Voor Warren was de lijdensweg in deze inning nog niet ten einde. Varsho nam de bal even later diep voor een 2-run homerun én een 11-0 voorsprong. Na vier innings dus. Nooit eerder in hun bestaan kregen de Yankees zoveel runs te slikken in een serie die twee wedstrijden onderweg was. Na de 10 van Game 1 nu dus al 11.
In het vervolg van de wedstrijd haalden de Blue Jays hun voet wat van het gaspedaal. Het stelde de Yankees in staat deze score een wat vriendelijker aanblik te geven, maar 13-7 – met nog een homerun van Varsho – laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Toronto had in het reguliere seizoen de overhand en lijkt dat ook in de play-offs te hebben.
UP NEXT:
Woensdag (02.00 uur Nederlandse tijd) staan de Yankees in de eigen Bronx al met de rug tegen de muur. Carlos Rodon moet dan de knuppels van de Blue Jays het zwijgen opleggen en hopen dat zijn slagploeg wel Shane Bieber weet te raken.
Tussenstand in de serie: Toronto leidt met 2-0
GAME 2: SEATTLE MARINERS – DETROIT TIGERS

Het eerste deel van dit weekend hield niet over voor de Seattle Mariners. De ploeg verloor na elf innings Game 1 van de ALDS en moest het vervolgens zondag opnemen tegen Tigers-ace én Cy Young-kandidaat Tarik Skubal. De starter van de bezoekende Detroit Tigers had de tegenstand inderdaad aardig onder controle. Tot de vierde inning dan, want toen kwam Jorge Polanco door met een solo homerun en de 1-0 voor de Mariners.
Luis Castillo, de starter deze avond van Seattle, had weliswaar meer pitches nodig dan Skubal, maar capituleerde niet. Na 5.2 IP en slechts één hit tegen werd Castillo vervangen door Gabe Speier. Deze reliever zette het goede werk van zijn voorganger onverminderd voort. Daarbij kreeg de bullpen van de Mariners nog wat meer run support, want voor de tweede keer deze avond nam Polanco een pitch van Skubal diep voor een solo homerun. Nu in de zesde inning en logischerwijs voor een 2-0 voorsprong.
Konden de M’s daarmee rustig achterover leunen richting de winst in Game 2? Bepaald niet! Matt Brash kreeg het moeilijk in de achtste inning en vanuit het relatieve niets sloeg Spencer Torkelson de Tigers met een 2-run RBI-double opeens langszij. Op de tribunes begonnen ze al te zweten. Het zal toch niet…? Nee, het ging niet mis. In de gelijkmakende achtste inning zette Cal Raleigh Tigers-reliever Kyle Finnegan al onder druk met een double en Julio Rodriguez volgde dit voorbeeld met een RBI-double. Die run bleek de beslissende in de wedstrijd, want Andres Munoz klaarde het karwei in de negende probleemloos voor de thuisploeg.
UP NEXT:
Dinsdagavond (22.00 uur Nederlandse tijd) mogen de fans in Detroit eindelijk genieten van hun Tigers. De ALWC werkten ze af in Cleveland en nu de eerste twee duels in Seattle. Jack Flaherty krijgt de bal voor de Tigers in deze Game 3 en neemt het op tegen Logan Gilbert. Waar Flaherty vorige week nog in actie kwam tegen de Gaurdians, daar moeten we voor het laatste optreden van Gilbert terug naar 27 september. Die dag stond hij 5 innings op de heuvel tegen de Dodgers en stond 4 hits toe.
Tussenstand in de serie: Teams in evenwicht 1-1
Cover photo: Mark Blinch


