Nadat de OKC Thunder in de eerste ronde van de NBA Playoffs voor de enige sweep in de eerste ronde hadden gezorgd, besloot de grote concurrent – San Antonio Spurs – hun voorbeeld te volgen door in vijf games afscheid te nemen van Portland Trail Blazers.
Spurs begonnen in eigen huis met een overtuigende 111-98 overwinning, maar door een blessure in game 2 van Victor Wembanyama werd de deur plots opgezet voor Portland. Game 2 in San Antonio werd door Trail Blazers met 103-106 nipt gewonnen, maar daarna ging het in Portland helemaal fout.
Game 3 werd met 108-120 verloren en in Game 4 wonnen Spurs met 114-93 overtuigend. Tegen die tijd was Wembanyama ook weer hersteld en leken de kans van Portland wel verkeken. In Game 5 in San Antonio bleek Portland ook geen enkele kans te hebben en gingen ze met 114-95 uiteindelijk hard onderuit om de serie met 4-1 t beslissen. Spurs mag in de volgende ronde tegen Denver Nuggets of Minnesota Timberwolves, waar het momenteel 3-2 staat voor Minnesota.
Foto: Ronald Cortes/Getty Images


