NHL Play-Offs: Hellebuyck staat op voor Jets, Canes schakelen Ovi en Caps uit

Met de Edmonton Oilers is het eerste schaap al over de dam en afgelopen nacht konden Carolina Hurricanes en Dallas Stars dat voorbeeld richting de Conference Finals volgen. De Canes moesten dan “even” winnen in Washington en voor de Stars stond er een bezoek aan Winnipeg op het programma. Daar waar de winnaar van de Presidents’ Trophy dus vocht voor de laatste kans. In onze recaps van vandaag lees je hoe deze wedstrijden zijn verlopen.

HALVE FINALE EASTERN CONFERENCE

GAME 5: WASHINGTON CAPITALS – CAROLINA HURRICANES

De afgelopen dagen mocht Spencer Carbery bewijzen waarom hij kandidaat is voor de Jack Adams. Op een enkele periode hier en daar na zijn z’n Washington Capitals grotendeels weggespeeld door de Hurricanes en aan Carbery om daar iets op te vinden. Hij besloot zijn aanvalslijnen in elk geval wat aan te passen en moest daarnaast hopen dat de Logan Thompson van de andere thuiswedstrijden kwam opdagen. De Capitals-goalie presteert thuis namelijk aanzienlijk beter dan uit.

Carbery kon tevreden zijn onder de start van zijn Capitals. Het was niet dat ze deze Hurricanes opeens alle hoeken van het ijs lieten zien, maar op het oog zat er wel meer tempo in hun spel. De 0-1 van Jordan Staal kwam dan ook niet alleen uit de lucht vallen, maar was tevens een grote domper voor de Caps. Ze leken op hun tenen te lopen en nog was dat niet genoeg tegen Carolina, waar blueliner Alexander Nikishin zijn NHL-debuut maakte. Lang hoefden ze niet te treuren. Een paar minuten na die openingstreffer hing Anthony Beauvillier – enigszins fortuinlijk – de bordjes weer gelijk.

Vroeg in de tweede periode werd een tweede Capitals-treffer afgekeurd wegens offside. Daarna domineerden de Hurricanes grotendeels de tweede periode, maar in de derde was het weer Washington wat de klok sloeg. Scoren gaat hen de hele serie al niet gemakkelijk af. Mede ook door prima keeperswerk van Frederik Andersen. Zijn collega aan de andere kant moest vlak voor tijd voor de tweede keer buigen. Geheel volgens de Hurricanes-traditie probeerde Andrei Svechnikov het eens vanuit een moeilijke hoek. En met succes!  

Carbery kon niet anders dan alles of niets gaan spelen in die laatste fase. Voor de Capitals leverde dit wel kansen op, maar niet die oh zo belangrijke goal. Die viel wel aan de andere kant. Seth Jarvis maakte aan alle onzekerheid een einde met zijn empty-netter: 3-1.

UP NEXT:

Na een jaar afwezigheid staan de Carolina Hurricanes weer in de Eastern Conference Final. Als je ziet hoe dit roster veranderd is in de loop der jaren – en zelfs dit seizoen – is dat best knap. Frederik Andersen heeft tot nu toe alle twijfels over de goalies weggenomen, defensief staat het goed en zowel de Devils als Capitals hadden de grootst mogelijke moeite met de pressie en de vele shot attempts van dit Carolina. Zij moeten nog even wachten op de tegenstander. Florida en Toronto spelen zaterdag Game 6 en daarna mogelijk nog een Game 7.

Voor Washington komt er een einde aan een schitterend seizoen. Natuurlijk was er dat record van Alex Ovechkin – in deze serie overigens vrijwel onzichtbaar – maar slechts een enkeling tipte dit Washington als kampioen van de Metropolitan. Afgelopen zomer deden ze uitstekende zaken daar, maar het is de vraag of de toch wat oude Capitals dit nog een keer op kunnen brengen. Hun schotpercentage tikte tijdens het reguliere seizoen bijna de 13% aan, maar in het postseason was dit niet vol te houden. Of Ovi nog een laatste kans op een tweede Stanley Cup krijgt, valt dus te betwijfelen.

Eindstand in de serie: Carolina wint met 4-1


HALVE FINALE WESTERN CONFERENCE

GAME 5: WINNIPEG JETS – DALLAS STARS

De Winnipeg Jets moest voor eigen publiek deze serie in leven zien te houden. Daar waar Connor Hellebuyck zich dus op z’n gemak voelt. Een goede Hellebuyck hebben ze tegen deze ongelooflijk goede Dallas Stars ook hard nodig. Peter DeBoer had al niets te klagen over zijn diepte, maar nu ook Miro Heiskanen weer op het ijs staat, wordt dit bijna een griezelig sterke ploeg. In de eerste periode werd dat sterrenensemble echter vakkundig aan banden gelegd door de Jets. Niet dat de thuisploeg nu overdreven veel creëerde, maar Dallas op slechts 4 SOG houden mag een knappe prestatie heten.

We zeiden het al, ook Winnipeg kreeg weinig kansen. Ja, ze waren de bovenliggende partij maar echt op gang kwam deze wedstrijd maar niet. Een goal moest daar verandering in brengen en gelukkig voor alle fans op de tribune viel die goal aan de goede kant. Voor de Jets dan in dit geval. Mark Scheifele kreeg ‘m op zijn naam, maar via het been van Stars-verdediger Thomas Harley ging de puck over de lijn. Diezelfde Scheifele bracht de Jets-aanhang opnieuw op de banken in de slotminuut van de tweede periode. Dit keer ging er echter een streep door zijn treffer.

Winnipeg had de controle in dit duel, maar moest ontzettend voorzichtig zijn met die nipte voorsprong. Al vroeg in de derde tilde Nikolaj Ehlers de marge naar twee. De pruttelende powerplay sloeg opeens aan dankzij de Deen: 2-0. Die powerplay is zorgenkindje af, want Vladislav Namestnikov bewees ook een PPG te kunnen scoren. Hij loodste de Jets in de slotfase van de derde periode in veilige haven met de 3-0. Dallas was op dat moment al verslagen, maar Nikolaj Ehlers liet niet na met een empty-netter nog wat meer zout in de Texaanse wonden te strooien: 4-0.

UP NEXT:

Winnipeg deed wat het moest doen in Game 5. Thuis winnen en Connor Hellebuyck vertrouwen laten tanken. De Jets leken in alles op die ploeg die in het reguliere seizoen zo dominant waren en daardoor de Presidents’ Trophy wonnen. Echter komt nu de grootste uitdaging. Connor Hellebuyck en zijn kompanen zullen komende zondag (02.00 uur Nederlandse tijd) eindelijk eens buitenshuis moeten winnen. Dat lukte niet in St. Louis en dat lukte evenmin in Dallas tot nu toe. Nu is het geen kwestie meer van mogen. Nee, een nederlaag is nu fataal waardoor er net wat meer druk op de Jets staat dan in die andere gevallen.

Tussenstand in de serie: Dallas leidt met 3-2

Cover photo: Bruce Bennett

Hans Mulder
Hans Mulder
Dankzij de Braves en de Twins gegrepen door MLB. Wat later door een simpele videogame besmet met 't ijshockeyvirus en blij dat ik hier beide liefdes mag beschrijven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Gerelateerde artikelen