NHL Play-Offs: Edmonton trekt stand gelijk in Western Conference Final

Edmonton Oilers heeft afgelopen nacht goede zaken gedaan in de Western Conference Final. Nadat de oranjehemden in Game 1 door een fenomenale derde periode van de Stars aan de kant werden gezet, waren ze vannacht wel 60 minuten bij de les. In een leuke, snelle wedstrijd had Edmonton aan twee treffers binnen drie minuten genoeg om de wedstrijd te consolideren en met een gelijke stand weer richting Canada te vliegen.

WESTERN CONFERENCE FINAL

GAME 2: DALLAS STARS – EDMONTON OILERS

Het tempo werd door beide ploegen vanaf de startende face-off flink de lucht in gegooid. Met veel directe passes golfde het spel heerlijk op en neer. De bezoekers kwamen uiteindelijk na vijf minuten op voorsprong. Een boarding penalty voor Mikael Granlund gaf Ryan Nugent-Hopkins op de powerplay de mogelijkheid om de score te openen, 0-1. In de tweede helft van het eerste bedrijf zakte het tempo wat in, maar bleven de kansen over en weer als rijpe appelen naar beneden vallen. Mikael Granlund raakte de paal en was Roope Hintz dichtbij de 1-1.

De tweede periode bouwde voort op een Oilers-powerplay aan het einde van de eerste. Dallas killde de penalty echter met succes, maar stond in de openingsminuten enigszins met de rug tegen de muur. Hoewel het niet in schoten werd uitgedrukt had Edmonton de controle over de wedstrijd. Na wat speldenprikken van de thuisploeg kwamen de Oilers op een 0-2 voorsprong. Een line-to-line pass van Evan Bouchard kwam via Connor McDavid bij Brett Kulak terecht, die in tweede instantie Jake Oettinger passeerde. Edmonton rook bloed en kwam niet veel later zelfs op 0-3, door een mooie deflection van Connor Brown op een schot van Nugent-Hopkins.

Het begin van de derde periode kenmerkte zich door een 5 v 3 situatie voor de Oilers, maar ondanks wat hachelijke momenten bleven de Stars relatief eenvoudig overeind. Een belachelijke slashing actie van Darnell Nurse op Roope Hintz resulteerde een aantal minuten later niet in een 5-minute major, maar een reguliere powerplay van twee minuten. Dallas probeerde tevergeefs haar laatste strohalm te pakken, waarmee het verzet in Game 2 definitief was gebroken.

UP NEXT

Edmonton had haar zaken in Game 2 beduidend beter onder controle dan in de eerste ontmoeting. Buiten wat schaarse fases in de wedstrijd hadden de bezoekers het overwicht en kon Dallas geen vuist maken tegen de blue-line van de Oilers. Met een 1-1 tussenstand in de serie trekt het gezelschap weer richting Edmonton, waar morgenavond (!) 21:00 uur Nederlandse tijd Game 3 van start zal gaan. Het is de enige Conference Final die op een schappelijke Nederlandse tijd te bekijken is. Kijktip!

Tussenstand: Serie weer in evenwicht, 1-1

Cover photo: AP Photo/LM Otero

Dennis Bakker
Dennis Bakker
Honkbal en ijshockey zijn de sporten waar zijn hart sneller van gaat kloppen. Heeft na MLB ‘99 en NHL ‘00 op de PS1 Chicago als sportstad geadopteerd. Go White Sox, Blackhawks, Bears en Bulls! Heeft daarnaast bovengemiddelde liefde voor Colorado Rockies, Winnipeg Jets en Vancouver Canucks en schaamt zich hier niet voor!

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Gerelateerde artikelen