Helaas kunnen we er in deze NHL Highlights niet omheen dat Igor Shesterkin dit seizoen niet meer in actie komt. De geblesseerde Rus kan de Rangers niet dragen en moet dit noodgedwongen aan anderen overlaten. Bij Tampa Bay Lightning had Brandon Hagel het op z’n heupen, zoals Kirill Kaprizov er veel zin in had tegen Florida Panthers.
NHL HIGHLIGHTS
BOONE JENNER vs NEW YORK RANGERS
Na 13 seizoenen, 808 wedstrijden, 212 goals en 421 punten voor Columbus Blue Jackets is het nog altijd even wennen om Boone Jenner in ’t tricot van de Washington Capitals te zien. De 33-jarige Canadees zal er zelf niet meer zo van wakker liggen. Zeker niet nu hij afgelopen vrijdag zijn eerste goal voor zijn nieuwe werkgever scoorde. Een assist had Jenner al voor de Caps. Aan het einde van de tweede periode in de thuiswedstrijd tegen New York Rangers vinkte hij ook z’n eerste goal af. De Capitals wonnen voor de derde keer in vier wedstrijden. Zij versloegen de Rangers deze vrijdagavond, die na vier overwinningen dus weer eens tegen een nederlaag aanliepen. Al lijkt dat op ’t eerste oog nog hun minste zorg.
Jenner scoorde zijn treffer namelijk niet tegen Igor Shesterkin, die wel als starter aan de wedstrijd begon namens de Rangers. Na ruim acht minuten in de tweede periode sloeg de schrik de Rangers en hun aanhang om het hart. Eén van de beste goalies ter wereld moest van het ijs geholpen worden. Met Washington op de powerplay bleek Shesterkin zijn rechterbeen te blesseren. Al op zaterdag kwam het bericht dat Shesterkin liever niet wilde horen. De goalie mist de rest van dit seizoen met een zware knieblessure. Dylan Garland verving Shesterkin al tegen de Capitals en verdedigde ook het doel zondag tegen Vancouver. Het vervelende voor de Rangers is dat Joonas Koorpisalo ook nog (lang) niet fit is. Er kwamen dan ook al berichten in de media dat de gestopte Jonathan Quick eventueel een optie is voor de Blueshirts. Al heeft een zekere goalie in Winnipeg misschien ook wel zin in dit avontuur…
FREDERICK GAUDREAU vs DETROIT RED WINGS
Dachten ze bij Detroit Red Wings na de winst op Ottawa én de terugkeer van Dylan Larkin het lek boven te hebben? Wie weet. Maar in dat geval schudde Seattle Kraken hen vrijdag hen even wakker. De Kraken hadden tot dan toe twee keer gewonnen van Calgary en verloren van Edmonton en Vegas. Op bezoek bij de Red Wings ging het halverwege de eerste periode mis voor de bezoekers. Een goal van Viktor Arvidsson werd echter ook al snel weer beantwoord door de tweede van het seizoen van de jonge Kraken-aanvaller Berkly Catton. Nadat William Wallinder de thuisfans opnieuw reden tot juichen gaf vroeg in de tweede periode, besloot Seattle een paar tandjes bij te schakelen.
Wie na die 2-1 besloot om even het toilet of een cateringpunt te bezoeken, miste namelijk drie goals. In een tijdsbestek van iets meer dan drie minuten draaiden de bezoekers het volledig om. Twee goals van Frederick Gaudreau, toch geen erkende goaltjesdief, en één van aanwinst Mackie Samoskevich kregen Little Ceasars Arena compleet stil. Twee keer was Ben Meyers betrokken bij een goal van de Kraken, maar later in die tweede bewees hij ook zelf te kunnen scoren. Met die 2-5 boorde hij de hoop van Detroit wel behoorlijk de grond in. De Red Wings deden in de derde nog wel iets terug, maar met 3-6 leden zij alweer hun derde nederlaag in de eerste vier wedstrijden.
Alex DeBrincat had nog wel een reden tot een klein persoonlijk feestje na deze wedstrijd. De aanvaller speelde zijn 700e wedstrijd in de NHL en dankzij een assist op de treffer van Wallinder schreef DeBrincat ook nog eens zijn 600e punt bij.
NICO HISCHIER vs VANCOUVER CANUCKS
Een moeizame overwinning op de niet bijster sterke Flyers en nederlagen tegen de Islanders en Mammoth. Dat waren de teleurstellende resultaten van New Jersey Devils in de eerste anderhalve week. Het hielp de Devils ook niet dat hun captain nog niet op het scoreformulier stond. Nico Hischer verlengde deze zomer zijn contract, maar bleef in die eerste drie wedstrijden nog zonder goals of assists. Net als zijn teamgenoten had ook de Zwitser dus het een en ander recht te zetten toen Vancouver Canucks deze zaterdag in New Jersey arriveerde. Dat rechtzetten leek aanvankelijk aardig in het honderd te lopen, want via een PPG van Linus Karlsson namen de bezoekers brutaal de leiding.
Die tegentreffer leek Nico Hischier wakker te schudden. Hij was het namelijk die na acht minuten, eveneens op de powerplay, de gelijkmaker liet noteren. Voor de 27-jarige Devils-captain betekende dit een speciale treffer. Het was zijn tweehonderdste in de NHL en dus een mooie mijlpaal. Hischier is na Nino Niederreiter, Timo Meier, Kevin Fiala en Roman Josi de vijfde Zwitser die deze mijlpaal bereikt. Hischier stond overigens niet lang op dat ronde getal. De zogenaamde theorie van de ketchupfles lijkt ook voor hem op te gaan. Laat in de tweede periode was het opnieuw raak voor de Zwitser, die met deze PPG de eindstand op 4-1 bepaalde.
In deze wedstrijd hadden de Devils nog meer jubilarissen. Zo speelde goalie Jake Allen zijn 500e duel in de NHL en streepte de rookie met de mooie naam Amadeus Lombardi middels een assist zijn eerste punt af.
BRANDON HAGEL vs NEW YORK ISLANDERS
We maakten ons een beetje zorgen toen we Tampa Bay Lightning de openingswedstrijd van het seizoen zagen klungelen tegen New York Rangers. De Blueshirts waren met 5-1 veel te sterk voor het keurkorps van coach Jon Cooper, die na afloop zijn teleurstelling ook niet onder stoelen of banken stak. Blijkbaar is zijn boodschap geland in de spelersgroep. Na die eerste wedstrijd gingen de Bolts ouderwets tekeer en versloegen achtereenvolgens Washington, Philadelphia en Minnesota. Met die winstreeks van vier wedstrijden trok het gezelschap zaterdagavond naar Long Island. Daar wisselden de Islanders tot nu toe goede optredens af met beduidend minder sterke. Hun coach Peter DeBoer zag tegen de Bolts beide terugkomen in één wedstrijd.
In de eerste periode leek Tampa Bay de tegenstander namelijk volledig van het ijs te blazen. Jake Guentzel en Brandon Hagel zetten de bezoekers op een 2-0 voorsprong. Wat magertjes gezien de verhoudingen op dat moment. In de tweede periode stond er een volledig ander New York Islanders op het ijs. Afgezien van een PPG van Guentzel was nu de thuisploeg dominant en begon dit duel met een 3-3 stand aan de derde periode. Waarschijnlijk hadden beide coaches zich al verzoend met een OT, maar Brandon Hagel had geen zin in overwerk. Met minder dan 2 minuten op de klok herstelde hij de voorsprong van de Bolts. Hagel was het ook die een slotoffensief van New York al snel de kop indrukte. De Isles hadden nog maar net Sorokin van het ijs gehaald voor een extra aanvaller of Hagel had zijn hattrick al te pakken. In zijn geval was dit zijn eerste sinds 22 oktober 2024 en zijn vierde in z’n loopbaan.
TYLER SEGUIN vs PITTSBURGH PENGUINS
Bijna een jaar geleden liep Tyler Seguin een ernstige knieblessure op, die zijn 2025-2026 volledig in de war gooide. De inmiddels 34-jarige aanvaller van Dallas Stars moest zich richten op dit seizoen. Een seizoen dat nog niet overdreven succesvol begon. Niet voor Seguin en ook niet echt voor de Stars. Ze begonnen met twee onverwachte nederlagen tegen St. Louis (0-4) en Nashville (1-2) om vervolgens uit hun slof te schieten tegen San Jose (5-0) en Buffalo (4-0). In die vier wedstrijden moesten de Stars het doen zonder punten van Seguin. Die was sowieso wat onzichtbaar in die duels. Weinig hits en weinig schoten in de gemiddeld zo’n 14 minuten die hem gegeven waren.
Afgelopen zaterdag in Pittsburgh drukte Seguin zijn neus eindelijk weer tegen het venster. De Penguins waren in gedachten de 1-0 overwinning al aan het vieren tot Tyler Seguin daar vlak voor tijd een stokje voor stak. Met zijn eerste goal sinds november 2025 hielp de voormalig second-overall van Boston zijn Dallas langszij. Dat deze treffer meer voor Seguin betekende dan alleen de gelijkmaker tegen de Penguins, was aan zijn manier van juichen wel te zien. Er leek een last van zijn schouder te vallen, maar tegelijkertijd waren er nog 2 belangrijke punten te verdienen voor Dallas. Echter moesten zij na een shootout genoegen nemen met 1 punt. Waar Pittsburgh vrijdag in Columbus nog onderuitging na een SO tegen de Blue Jackets, trokken ze nu aan het langste eind. Overigens wacht bij datzelfde Pittsburgh Sidney Crosby nog op zijn eerste goal van dit seizoen.
NICK SCHMALTZ vs BUFFALO SABRES
Is het al tijd om Utah Mammoth tussen de favorieten in de Central Division te plaatsen? Het zal moeten blijken of ze op de lange termijn echt meekunnen met teams als Colorado, Minnesota of Dallas. Als het aan Nick Schmaltz ligt, dan is het antwoord in elk geval bevestigend. Met 33 goals en 74 punten had de Amerikaanse center vorig seizoen al een prima jaar in Salt Lake City. In 2026-2027 lijkt hij die aantallen te willen overtreffen. Met 6 goals en 8 punten in zijn eerste zes wedstrijden mag het begin er alvast zijn.
Afgelopen zaterdag in Buffalo was Schmaltz ook weer trefzeker. En voor de vierde keer dit seizoen gebeurde dat op de powerplay. Dat is in de eerste weken van deze jaargang ook hét sterke punt van deze Mammoth. In Buffalo benutten ze tot twee keer over een numeriek overwicht en dat is bepaald geen incident. Heel even tikte Utah bijna de 70% aan op de powerplay, maar dat is natuurlijk niet vol te houden. Na die 4-1 zege op de Sabres zaterdag stond er met 40% nog altijd het beste percentage in de NHL. Naast Nick Schmaltz met 4 PPG weet bijvoorbeeld ook Dylan Guenther wel raad met een overtalsituatie. Hij staat al op 3 PPG dit seizoen. Om dan ook nog maar even terug te komen op de vraag waar we mee begonnen. Na zaterdag had Utah de leiding in de Central met één punt meer dan Winnipeg en Minnesota. Colorado hadden ze op 2 punten gezet en de Stars op 3.
KIRILL KAPRIZOV vs FLORIDA PANTHERS
Bij het ingaan van dit weekend waren twee teams in de NHL nog zonder nederlaag in reguliere speeltijd. Aangezien Edmonton Oilers op de “Europese” zaterdagavond al met 3-1 won bij de Sharks was het aan Florida Panthers om hun ongeslagen status na zestig minuten eveneens in stand te houden. Zij troffen echter een Minnesota Wild waar Kirill Kaprizov er behoorlijk zin in had. Met 3 goals in de eerste twee wedstrijden van dit seizoen was Kirill the Thrill al sterk begonnen. Nu besloot hij er nog maar een schepje bovenop te doen en deze home opener voor de Panthers te verpesten.
Al na 53 tellen zat de Rus deze tegenstander dwars met een assist op Matt Boldy. Voor hem was ’t zijn eerste van deze jaargang. Daarna begon de grote Kirill Kaprizov-show. In de eerste periode schoot hij met een PPG zijn Wild al naar een 2-0 voorsprong. Matthew Tkachuk mocht vroeg in de tweede iets terugdoen namens de thuisploeg, maar vrijwel direct daarna was het woord weer aan Kaprizov. De Rus herstelde al snel de marge van twee treffers en maakte met een empty-netter zijn achtste hattrick (incl. play-offs) in de NHL compleet. Kaprizov was zo bij al de vier treffers in deze 4-1 overwinning betrokken. Minnesota won voor de derde keer in vijf wedstrijden en maakte van de Oilers de enige ploeg zonder nederlaag in regulation.
WILLIAM NYLANDER vs COLORADO AVALANCHE
Het gaat met horten en stoten, maar Toronto Maple Leafs lijkt bij vlagen een team met een missie. We vragen ons af of coach Jim Hiller al hoogte heeft gekregen van zijn eigen team, maar dat dit team tot best veel in staat is, bleek zaterdag in Denver. Aan de hand van een magistrale William Nylander en uitmuntende Auston Matthews rolden de Leafs daar Colorado Avalanche even met 6-3 op. Zelfs Nathan MacKinnon met zijn 2 goals had geen antwoord op de prima vorm die Nylander en Matthews hier in Colorado etaleerden. Matthews sloot de avond af met 2 goals en 2 assists. Een score waar vrijwel iedereen in de NHL direct voor zou tekenen. Toch was de Leafs-captain daarmee niet eens de beste van zijn eigen team.
Die eer ging namelijk naar William Nylander. De Zweed was als aangever al betrokken bij de openingstreffer van Nick Blankenburg. Daarna mocht MacKinnon even zijn klasse laten zien met 2 goals in de eerste periode, maar al snel eiste Nylander weer de hoofdrol op. Hij scoorde een PPG op aangeven van Gavin McKenna en Matthews, scoorde later in de periode de 3-3 om 46 tellen later Easton Cowan in staat te stellen de 3-4 te maken. Met zijn assist op de PPG van Matthews in de derde periode brak Nylander zijn eigen record wat assists in één wedstrijd betreft. Dat staat na dit weekend op 3. Daarnaast evenaarde William Nylander met 5 punten in één duel zijn eigen record. Hij en Matthews kwamen zeker in aanmerking voor onze Player of the Week, maar die eer valt deze week even een ander te beurt.
MARK JANKOWSKI vs PHILADELPHIA FLYERS
Zat er nog wat champagne in de benen van alle festiviteiten? Hoe dan ook was de competitiestart van Carolina Hurricanes niet je van het. Een puntje op Opening Night tegen Florida en een 2-5 nederlaag tegen Washington is niet wat ze er daar in Raleigh van hadden verwacht. Inmiddels kunnen diezelfde fans in Raleigh opgelucht ademhalen. Hun Canes hebben de smaak te pakken en ondertussen al vijf wedstrijden op rij gewonnen. Nu moeten we wel toegeven dat ze in deze winstreeks niet de allersterkste teams troffen. Zo werden Chicago en Vancouver onder meer verslagen, maar toch ook het hoog aangeslagen Montreal. En Carolina won al twee keer van de Flyers…
Vorig seizoen waren die Flyers één van de aangename verrassingen in de play-offs. Ze versloegen de Penguins, maar waren vervolgens totaal kansloos in de tweede ronde tegen de Hurricanes. Datzelfde gevoel had Philadelphia zondagavond ook. Voor eigen publiek gingen de Flyers met 1-4 de bietenbrug op. Andrei Svechnikov en Sebastian Aho waren elk goed voor een goal en een assist. Echter verscheen ook de naam van Mark Jankowski weer op het scoreformulier. De 32-jarige Canadees is niet iemand die met de regelmaat van de klok scoort. Toch vond hij zondag alweer voor de vierde wedstrijd op rij het net. Laat in de derde periode bepaalde Jankowski daarmee de eindstand op 1-4. De Flyers hadden – wederom – bar weinig in te brengen. Het team van Rick Tocchet is nog altijd zonder overwinning, als enige in het oosten. Het is in de geschiedenis van de franchise zelfs nog niet eerder voorgekomen dat een seizoen begonnen werd met zeven nederlagen.
ALEX OVECHKIN vs SEATTLE KRAKEN
Tje, we ontkomen er niet aan om Alex Ovechkin te volgen in zijn laatste jaar. Ook in zijn laatste jaar scoort The Gr8 Eight namelijk ergens zijn eerste goal van het seizoen. De 41-jarige captain van de Capitals moest daar – voor zijn doen – dit keer nog best lang op wachten. Zondag tegen Seattle Kraken, het vijfde duel van Washingtin, schoot Ovechkin voor de eerste keer met scherp. Dit gebeurde overigens vijf minuten nadat Jordan Kyrou zijn rekening bij Washington Capitals geopend had. Kyrou is één van de grote aanwinsten, maar moest ook nog even over die denkbeeldige drempel. De voormalig speler van de Blues schoot Washington tegen Seattle langszij. Vervolgens was het Ovechkin die, op aangeven van de broers Ilya en Aliaksei Protas, de Caps op voorsprong zette.
Veel plezier hadden ze niet van die voorsprong. Jordan Eberle stuurde de bezoekers nog in de eerste periode met een 2-2 stand aan hun eerste kop thee. Daarna trok Seattle dit duel knap naar zich toe. De Kraken won uiteindelijk met 5-3 en boekten zo de vierde overwinning in de eerste zes wedstrijden. Coach Lane Lambert heeft dan ook weinig te klagen. Of collega Spencer Carbery ook zo tevreden is over zijn Capitals wagen we te betwijfelen. Er wordt best veel van deze ploeg verwacht, maar tot nu toe wisselen ze overwinningen direct weer af met nederlagen. Ook dat is een soort van regelmaat, maar toch niet de regelmaat waar Carbery op zal hopen.
PLAYER OF THE WEEK
ALEXIS LAFRENIERE (New York Rangers)
Het was heel logisch geweest als de Player of the Week uit Toronto kwam. Of eventueel uit Tampa Bay (Brandon Hagel) of Ottawa (Tim Stutzle met 4 goals en 3 assists). Nee, deze week hebben we besloten Alexis Lafreniere in het zonnetje te zetten. De Rangers-winger is zondag 25 jaar geworden, dus hij mag dit ook nog zien als soort van cadeautje. Echter heeft Lafreniere het wel volledig zelf afgedwongen. Tijdens de covid-draft van 2020 maakten de Rangers van hem de first-overall. Natuurlijk waren de verwachtingen gigantisch. Helaas voor Lafreniere en de Rangers kreeg de aanvaller niet of nauwelijks kans om te rijpen in de minors. Die lagen immers lang stil. In de NHL had de Canadees het lang moeilijk. Hij speelde vrijwel altijd, maar alleen in dat wonderseizoen 2023-2024, waarin de Rangers de Presidents’ Trophy wonnen, liet Lafreniere met 28 goals een glimp van zijn klasse zien.
Constant was het alleen niet wat Lafreniere in voorgaande seizoenen liet zien. Heel raar was het dan ook niet dat zijn naam veelvuldig op bleef duiken in het geruchtencircuit der trades. Voor zover we het van een afstand kunnen beoordelen, gaat Lafreniere daar goed mee om. Zeker als je ziet hoe hij aan dit seizoen is begonnen. In de laatste vier wedstrijden, gemeten vanaf 4 oktober, scoorde de voormalig first-overall 5 goals en deed hij er ook nog 3 assists bij. In New York zullen ze dan ook hopen dat de ware Lafreniere nu dan eindelijk is opgestaan. Zondag, in de eerste wedstrijd na dat slechte nieuws over Shesterkin, was Lafreniere één van de spelers die de Rangers aan de hand nam. Met een goal en een assist zette hij zich voor de vierde wedstrijd op rij op ’t scoreformulier.
GOALIE OF THE WEEK
JAKE OETTINGER (Dallas Stars)
Ook wat betreft de goalies was de keuze reuze. Er was namelijk ene Ilya Sorokin die bijna drie wedstrijden op rij de nul hield. Dat was een hele logische en terechte keuze geweest. Echter zouden we dan Jake Oettinger tekort doen. Met zijn Dallas Stars begon de goalie op z’n zachtst gezegd nogal weifelend aan deze jaargang. Een vrij kansloze 0-4 nederlaag in eigen huis tegen St. Louis lieten ze volgen door een 1-2 nederlaag in Nashville. Geen beste start als je, zoals deze Stars, behoort tot de titelkandidaten. De laatste week zien we dan ook een ander Dallas. Niet in de laatste plaats omdat Jake Oettinger zijn draai gevonden lijkt te hebben.
Eerst hield hij vorige week al de nul tegen een Celebrini-loos San Jose. Vervolgens herhaalde hij dit kunstje in Buffalo tegen de Sabres. Aangezien ook de aanval de juiste versnelling gevonden had, won Dallas die potjes eenvoudig met respectievelijk 5-0 en 0-4. Afgelopen zaterdag stond Oettinger tussen de palen in Pittsburgh. Dat betekende geen derde shutout op rij, maar met slechts 1 tegengoal deed de goalie meer dan zijn best om z’n team aan de winst te helpen. Die ging na een SO echter naar de Penguins. Desondanks zijn de cijfers van Oettinger indrukwekkend. Drie wedstrijd, één goal tegen en dus een 0.33 GAA. Daar legt hij nog een savepercentage van .983 naast. Dit alles vonden wij ruim voldoende om van de Stars-sluitpost onze Goalie of the Week te maken.
ROOKIE OF THE WEEK
TREVOR CONNELY (Vegas Golden Knights)
Met vijf overwinningen in zijn eerste zes wedstrijden is debuterend coach Ryan Craig uitstekend gestart met zijn Vegas Golden Knights. De ploeg staat als vanouds bovenaan in de Pacific Division en heeft in Jack Eichel een speler die gemiddeld 2 punten per wedstrijd noteert. Met onder meer 3 punten in de seizoensopener tegen Chicago en nog eens 4 tegen Seattle is de gouden medaillewinnaar geweldig onderweg. Net als bijvoorbeeld een Mark Stone of Mitch Marner. Het zijn dus de usual suspects die het voorlopig doen voor Vegas, maar op dat lijstje staat ook een naam die we niet zo goed kennen. Met 2 goals en 2 assists is namelijk ook rookie Trevor Connely sterk gestart.
De 20-jarige aanvaller uit Californië werd door de Knights in 2024 als negentiende gekozen tijdens de draft. Op zich geen rare gedachte, want Connely was als junior al een doelpuntenmachine van heb ik jou daar. In 2019-2020 scoorde hij er maar liefst 87 namens de San Diego Saints in de Onder 14. Daarna werden de cijfers wel wat menselijker, maar bleef Connely scoren. Vorig jaar bijvoorbeeld had hij 49 punten in 46 wedstrijden in de AHL. Daar was Ryan Craig toen de head coach, dus die wist precies welk vlees hij met Connely in de kuip had. Al direct in de allereerste wedstrijd van het seizoen, tegen Chicago, prikte hij zijn eerste goal binnen. Afgelopen zondag tegen de Kings zette hij zelfs al zijn eerste multi-point game in de boeken. Met een goal en een assist was Connely van cruciaal belang in de met 2-1 gewonnen wedstrijd.
Cover photo: Mark Blinch


