Afgelopen nacht mochten de Green Bay Packers opnieuw aantreden op Lambeau Field. Deze keer hadden ze in de Washington Commanders wederom een geduchte tegenstander. Toch was daar op het veld weinig van te zien en liepen ze al snel uit naar een ruime voorsprong voor half time. Deze gaven ze niet meer uit handen, waardoor ze hun goede start van het seizoen doortrokken. Het werd 27-18.
Meteen bij de eerste drive liet Jordan Love al de intenties van de Packers zien. Met twee gedecideerde ballen op Dontayvion Wicks nam hij de offense bij de hand. Ook Josh Jacobs liet zich al snel zien en alles leek op een snelle score van het thuisteam. Deze kwam er ook, ware het niet dat de touchdown werd teruggedraaid. Rookie tackle Anthony Belton hield zijn tegenstander vast, waardoor hij een 10-yard penalty kreeg en ze opnieuw moesten proberen de end zone binnen te dringen. Dit lukte niet, waardoor de Packers ondanks een goed begin met lege handen bleven staan. Niet alleen qua score, maar ook in de spelers op het veld. Jayden Reed raakte namelijk geblesseerd tijdens de catch die initieel een touchdown zou opleveren. Later bleek hij zijn sleutelbeen gebroken te hebben en voor 6 tot 8 weken uitgeschakeld is.
Veelzijdige Packers offense laat zich zien in eerste helft
De defense van de Packers stond opnieuw erg sterk vannacht, waardoor de Commanders de bal alweer snel teruggaven. Bij hun tweede play werd Jayden Daniels al meteen gesackt door Devonte Wyatt. Twee plays later had Green Bay de bal weer in hun bezit en deze keer kwamen ze wel tot scoren. Daarbij was de connectie tussen Love en tight end Tucker Kraft meteen te zien, met onder andere een geweldige bal voor 57 yards die hij wist te vangen. Er was een groot gat in de defense van de Commanders, wat meteen hun zwakte blootlegde. Uiteindelijk ving Romeo Doubs na een goede run van Love eerder op de drive een korte bal in de end zone, 7-0.
De drie drives die daarop volgden, leverden voor beide teams geen punten op, waarna de Packers de bal terugkregen aan het begin van het tweede kwart. De belangrijkste play tijdens deze drive was een diepe ball op Malik Heath die incomplete werd gegeven op het veld. Na een challenge bleek dat Heath netjes de bal binnen de lijnen ving, waardoor ze 37 yards vooruit mochten. Het feit dat deze bal überhaupt werd gevangen, is onwaarschijnlijk te noemen!
Met wederom goede plays van Doubs en Kraft, was het nu Jacobs die de touchdown scoorde, 14-0. Binnen 5 minuten waren de Packers het veld over gestoken en was de toon gezet.
Het probleem van de Commanders lag min of meer bij het doordringen tot de red zone. Het lukte Daniels en co. niet om op de drive erna verder te komen dan de Packers’ 33-yardlijn. Daardoor bleef er een 51-yard field goal over voor Matt Gay, die deze tussen de palen schoot. Met nog 4 minuten op de klok in de eerste helft kreeg Green Bay de bal wel terug, maar er werd verder niet meer gescoord. Dat was vooral te wijten aan Brandon McManus, die vanaf 48 yards een kans kreeg om de voorsprong nog te vergroten. Hij raakte echter de goal post, waardoor de ruststand 14-3 bleef.
Packers ook na rust dominant
Na rust kregen de Commanders meteen een kans om terug te komen én er een ‘one score game‘ van te maken. De kickers lieten zich echter niet van hun beste kant zien, want ook Gay miste nu een field goal. Deze keer vanaf 52 yards. Dat gaf de Packers een grote kans om vroeg in de tweede helft het verschil nog groter te maken. Op deze drive liet de andere tight end, Luke Musgrave, zien dat ook op die positie veel diepte is. Met twee mooie catches zorgde hij er mede voor dat ze richting de end zone van Washington vlogen. Nu wist de defense van de Commanders wel ervoor te zorgen dat ze Green Bay stopten. Met een 22 yard field goal revancheerde McManus zich enigszins; 17-3.
Na enkele drives zonder punten over en weer, waren het toch de Commanders die dichterbij kwamen. Hoewel het spelbeeld dit niet liet zien, werd het zowaar spannend. Zach Ertz was namelijk het eindstation van een snelle drive die uitmondde in een touchdown; 17-10. Hij ving de bal en rende de bal 20 yards binnen voor een touchdown. Zo kwamen ze tóch terug tot een verschil van 1 score met nog anderhalf kwart te spelen. De Packers hadden echter niet de intentie om het nog gelijk te laten komen. Nog geen 5 minuten later stonden ze namelijk alweer 14 punten voor. Met slechts 9 plays, waaronder enkele belangrijke van Kraft, ving laatstgenoemde de bal na een mooie play van Love; 24-10.
De dominante Packers defense deed daarna wat ze de hele wedstrijd al deden, namelijk alles van de Commanders tegenhouden. Met een field goal die opnieuw goed was, liepen ze met nog ruim 6 minuten uit naar 27-10. Op dat punt was het al onwaarschijnlijk dat Washington nog 17 punten zou goed gaan maken. Daarvoor was de defense van de thuisploeg te dominant. Onder andere Micah Parsons liet zich opnieuw zien met veel pressures en op de koop toe een sack van Jayden Daniels.
Uiteindelijk lieten Daniels en zijn offense nog wel een positieve drive zien, waarop ze nog wisten te scoren. Deebo Samuel kwam zo tot zijn eerste touchdown als Commander, waarbij er toch vooral zorgen achterbleven dan vreugde na deze plays. Austin Ekeler liep namelijk een blessure op, zonder dat er een tegenstander in de buurt was. Voor deze veteraan betekent het waarschijnlijk een gescheurde achillespees en dus lijkt zijn seizoen -en misschien zelfs zijn carrière- er op te zitten. De punten van deze drive, zorgden voor de eindstand van 27-18, want Luke McCaffrey ving de bal nog voor de two point conversion.
Al met al lijken de Packers dus serieuze uitdagers voor iedereen in de NFL, met overtuigende winstpartijen op de Lions en nu ook op de Commanders. De bezoekers maakten vooral aanvallend geen beste indruk, net zoals vorige week. Met het uitvallen van Ekeler zal er in de running game nu extra druk komen op rookie Jacory Croskey-Merritt, wat nog problematisch kan gaan zijn. Als Terry McLaurin niet snel zijn oude niveau haalt, kan het voor Daniels lastig worden om een succesvolle offense te gaan leiden.
De previews van de overige wedstrijden van Week 2, die vind je hier!
Coverfoto: ESPN Media


