MLB Play-Offs: Fenomenale Ohtani leidt LA naar World Series, Mariners op matchpoint in ALCS

De Los Angeles Dodgers konden hun ticket voor de World Series afgelopen nacht al boeken. Het enige wat daarvoor nodig was, was het eerste matchpoint verzilveren tegen de Milwaukee Brewers. In de ALCS is de spanning helemaal terug na de twee overwinningen van Toronto in Seattle. De Mariners moesten Game 5 op eigen veld winnen om niet met een achterstand én een heel slecht gevoel naar Canada af te reizen.

AMERICAN LEAGUE CHAMPIONSHIP SERIES
(Best-of-7)

GAME 5: SEATTLE MARINERS – TORONTO BLUE JAYS

Door de 2-2 stand in deze serie is de ALCS verworden tot een best-of-3. Afgelopen nacht was dus de grote vraag of Seattle het momentum van de Blue Jays kon breken of dat Toronto met een voorsprong huiswaarts keerde. Hoewel beide starters een tweehonkslag opgaven in hun eerste inning kwam zowel Bryce Miller voor de Mariners als Kevin Gausman voor de Blue Jays er ongeschonden vanaf. Wat Gausman betreft, gold dat niet voor de tweede inning. Een solo homerun van Eugenio Suarez bracht T-Mobile Park op de banken voor de 1-0 voorsprong.

Miller was bepaald niet foutloos en dankte zijn defensie in de vierde inning dat de voorsprong op het bord bleef staan. In de vijfde maakte de starter plaats voor Matt Brash, maar die kreeg al snel een RBI-double van George Springer om zijn oren. Zo zag de wereld er voor Seattle opeens weer heel anders uit. Dit werd nog vervelender in de zesde inning. Alejandro Kirk bracht Toronto aan de leiding na een RBI-single van Ernie Clement.

John Schneider had voor de Blue Jays zijn bullpen inmiddels aan het werk gezet. Dat ging prima in de zesde en zevende inning. Met de haven – en een 3-2 voorsprong in de ALCS in zicht – ging het in de achtste volledig mis voor de bezoekers. Het begon met een solo homerun van Cal Raleigh, die voor 2-2 zorgde. Vervolgen gaf Brendon Little vier wijd aan Jorge Polanco en Josh Naylor. Seranthony Dominguez moest die rotzooi opruimen, maar raakte Randy Arozarena, waardoor de honken volliepen.

Daarmee schonken de Blue Jays een unieke kans aan Suarez. De derdehonkman had al een solo homerun, maar deze grandslam was nog vele malen mooier en belangrijker. Andres Munoz gooide daarna de wedstrijd op slot in de negende, zodat de Mariners met een heerlijk gevoel in het vliegtuig stapten.

UP NEXT

Maandag (02.00 uur Nederlandse tijd) krijgt Trey Yesavage de kans om zich te revancheren voor zijn matige optreden in Game 2. De jonge starter van de Blue Jays had het in die wedstrijd ontzettend lastig, maar bewees daarvoor in de ALDS tegen de Yankees al dat hij wel degelijk op dit podium kan excelleren. Wie zijn tegenstander wordt in Game 6, een must win dus voor de Blue Jays, is op het moment van schrijven nog niet bekend.

Tussenstand in de serie: Seattle leidt met 3-2


NATIONAL LEAGUE CHAMPIONSHIP SERIES
(Best-of-7)

GAME 4: LA DODGERS – MILWAUKEE BREWERS

De Milwaukee Brewers wisten wat hen te doen stond. Om voor het eerst sinds 1982 de World Series te bereiken, moesten ze vier wedstrijden op rij winnen van de LA Dodgers. Dat betekent ook vier wedstrijden op rij Shohei Ohtani min of meer aan banden leggen. En daar ging het al mis in de eerste inning van Game 4. Als startend werper was de Japanner al lekker begonnen met 3 K’s in de eerste inning, maar aan slag zou hij deze avond pas écht uitblinken.

Als leadoff hitter nam Ohtani al in de eerste inning de bal diep voor een verre homerun naar het rechtsveld. Daarmee waren de Dodgers nog niet klaar in die inning, want achtereenvolgens kwamen Tommy Edman en Teoscar Hernandez door met RBI-singles die de stand naar 3-0 tilden. De Dodgers zadelden daarmee de Brewers op met een gigantisch probleem. Niet alleen komt die ploeg moeizaam tot scoren in deze NLCS, maar ze moesten nu ook nog eens runs gaan produceren tegenover een erg dominante Ohtani.

De werpende versie van de Japanner zou zes innings blijven staan. Hij gaf daarin slechts 2 hits op en stuurde tien tegenstanders middels een strikeout terug naar de dug-out. Vanaf de heuvel deed hij de Brew Crew dus pijn, maar vanuit het slagperk was dit al niets minder. Zijn solo homerun in de eerste inning liet hij volgen door opnieuw een solo homerun in de vierde. Om helemaal een kroon op deze avond te zetten, deed hij ’t in de zevende nog eens dunnetjes over voor een 5-0 voorsprong. Dat Milwaukee nog iets terugdeed in de achtste inning was leuk voor de statistieken. Deze Game 4 behoorde toe aan de Dodgers en aan NLCS-MVP Shohei Ohtani in het bijzonder.

UP NEXT

Vier wedstrijden hadden de LA Dodgers nodig om de beste ploeg van het reguliere seizoen te elimineren. Vier wedstrijden ook waarin LA slechts 4 runs weggaf. Vanuit de luie stoel kunnen de Dodgers nu achterover leunen en afwachten wie de tegenstander in de World Series wordt. Dat weten ze op z’n vroegst pas maandag, want dan staat Game 6 in de ALCS op het programma.

Eindstand in de serie: LA wint met 4-0

Cover photo: Robert Gauthier / Los Angeles Times

Hans Mulder
Hans Mulder
Dankzij de Braves en de Twins gegrepen door MLB. Wat later door een simpele videogame besmet met 't ijshockeyvirus en blij dat ik hier beide liefdes mag beschrijven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Gerelateerde artikelen