Waar fans van de Raiders en de Broncos uitkeken naar Thursday Night Football, maakte dit gisteren allemaal even niet uit. De NFL werd opgeschrikt door het plotselinge overlijden van Marshawn Kneeland, defensive end van de Dallas Cowboys. Slechts drie dagen na zijn allereerste touchdown voor zijn club, kwam hij op een tragische manier om het leven. Voor de wedstrijd werd er dan ook een indrukwekkend eerbetoon gebracht aan Kneeland, wat het indrukwekkendste was aan de avond. Het was alsof beide teams in de gaten hadden dat dit belangrijker was dan goed football spelen.
Broncos verslaan Raiders in fouten- en puntfestijn
Las Vegas Raiders @ Denver Broncos | 7-10
De wedstrijd zelf was dan ook niet om aan te zien, hoewel de Raiders voortvarend begonnen. Na punts aan beide kanten, scoorde Ashton Jeanty zijn zesde touchdown van het seizoen. Het was een korte drive na een slechte punt van de Broncos punter Jeremy Crawshaw, die sowieso een hele slechte avond beleefde. Hier schampte hij de bal, waarna de bal buiten ging op de 41-yardlijn. Een punt van 30 yards betekende de basis voor Jeanty zijn score.
In totaal puntten beide teams 15 keer in totaal, wat door de wind in Denver nogal tricky bleek. Collega-punter AJ Cole deed dit overigens een stuk beter, met een fantastische punt die out of bounds ging op de 1-yardlijn van de Broncos. Ondanks dit feit, wisten de Broncos in het tweede kwart toch de gelijkmakende touchdown te scoren. Bo Nix wist Troy Franklin te vinden met een korte pass, 7-7.
Na rust was het drama compleet. De enige score die nog viel, mede door gemiste field goals en slechte offensieve plays, was een field goal van Wil Lutz. Die kwam tot stand door een geblockte punt van Cole, die tot dan toe eigenlijk perfect had gespeeld. Op de 12 yardlijn kwamen de Broncos niet verder dan 3 plays met negatief-2 yards, waardoor Lutz het veld op kwam.
In het restant van de wedstrijd werd er niets meer klaargespeeld, met 3 punts en een interceptie van Nix die volgden. Daniel Carlson miste vervolgens een 48-yard field goal, waarna de Broncos de wedstrijd konden uitspelen. Zo gaan de Broncos fier aan de leiding in de AFC West, zonder goed te spelen. Nix zal zijn passing game in de komende weken toch moeten uitvogelen en wellicht is de bye over twee weken de perfecte mogelijkheid om dat te doen. De Raiders vallen iedere week meer en meer tegen, waarbij de dijblessure van Geno Smith de situatie misschien alleen maar verslechtert.
Lees hier de previews voor de overige wedstrijden in week 10!
Coverfoto: Denver Broncos


