De Dallas Cowboys kregen het weer voor elkaar. De 0-4 Tampa Bay Buccaneers kwamen in AT&T Stadium en deden niets bijzonders. Toch verloor de thuisploeg. De Dallas defense blijft ontzettend slecht, zelfs met de toevoeging van cornerback Joey Porter. En wanneer Dak Prescott niet speelt als een MVP kan een loss als dit gebeuren. Lees hier hoe de Dallas Cowboys het voor elkaar kregen om een ‘unloseable game’ te verliezen.
Deze editie van TNF wist niet te tippen aan de afgelopen paar edities. De eerste helft was erg langdradig met maar twee drives in het eerste kwart. Die van Dallas was vier minuten, best standaard. Die van Tampa Bay was tien minuten echter. Toch best lang. Gelukkig eindigden de eerste twee drives wel in touchdowns. De Cowboys waren efficiënt en gaven op het eerste gezicht een positief, veelbelovend begin aan de wedstrijd. Dak en RB Javonte Williams hielden de aanval op schema. Door twee 21-yard plays achter elkaar stonden de Cowboys al snel op de Tampa Bay 8-yardline. Uiteindelijk sloot de eerder benoemde Williams de drive af met een run voor zes punten.
Tampa Bay reageerde de volgende drive terug, ook met een touchdown. Nog steeds met rookie UDFA Jalon Daniels als QB was de hoop voor Dallas dat dit een wedstrijd was waar de defense zelfvertrouwen kon kweken. De wedstrijd beginnen met een drive toelaten van 15 plays, 73 yards en bijna elf minuten die eindigt in een touchdown hielp daar echter niet mee. Met wat ‘dinking-and-dunking’ kwamen de Bucs steeds verder het veld op. Zelfs wanneer de Cowboys verdediging een stop op third down wist te krijgen, werd deze weer teniet gedaan door een penalty. Dit ging zo maar door, tot uiteindelijk Bucky Irving voor een pass gevonden werd. Hij wist knap de verdediger mee te nemen in de endzone.
De hoop was dat dit een goede voorbode zou zijn op een top game, maar dat werd het niet. De eerste helft werd afgesloten met zes punts achter elkaar. De uiteindelijke halftime score van de wedstrijd was 7-10, door een field goal in de laatste drive van de Cowboys van de helft. WR Ryan Flournoy werd gevonden voor een 48 yard pass, die de Cowboys op de Tampa Bay 39-yardline plaatste. Echter werd de endzone niet gevonden, nadat de Bucs defense zich goed staande wist te houden en er niet veel tijd meer over was om nog veel te creëren. Cowboys kicker Brandon Aubrey trapte met 21 seconden over een 41 yard field goal tussen de palen. 7-10 voor halftime, kijken wat de tweede helft te bieden heeft.
TAMPA BAY MAAKT EFFECTIEF GEBRUIK VAN FOUTEN DALLAS
Het kostte niet veel tijd voordat de Cowboys de wedstrijd volledig weggaven. Bucky Irving slalomt in de eerste drive van de tweede helft meteen door de Dallas-defense heen voor een 72-yard run. Vervolgens maakte WR Emeka Egbuka het af met een Jet Sweep die hem voor 14 yards een TD-run gaf. De Cowboys volgde dit op met een interceptie nadat Flournoy een bal van zijn handen af liet ketsen. De Bucs maken hier goed gebruik van en scoren nog een touchdown. Deze keer was het Tez Johnson die een big play bracht. Met meer dan 10 yards ruimte tussen hem en de dichtstbijzijnde defender pakte hij 64 yards. Om het drama af te maken, gaf Dallas de bal meteen weer terug. Returner KaVontae Turpin liet tijdens de kickoff de bal uit zijn handen slaan. Ondanks de goede beginpositie kregen de Bucs er alleen drie punten uit.
In het vierde kwart was er toch nog veel om voor te spelen. Daarom begon Dak zijn eerste fourth quarter drive sterk. Eerst een 16 yard pass, dan een 15 yard pass en dan nog een 20 yard pass om binnen no time op de helft van de Bucs te komen. Met een beetje hulp van fullback Hunter Luepke op een third and two komen de Cowboys in de redzone. De eerste poging naar Jonathan Mingo mislukte, maar de tweede keer was het wel raak. George Pickens ving de touchdown. En toen de Bucs snel de bal teruggaven was er hoop, echter eindigde dit in misère. Dak gooit zijn tweede INT van de avond, omdat TE Jake Ferguson de bal van zijn handen laat ketsen. Bucs LB Alex Anzalone heeft geluk, en weet makkelijk de bal duikend binnen te halen. Dit gooide een slot op de wedstrijd.
Knap van de Bucs dat zij tegen een erg goede offense zich zo goed staande hebben gehouden. Daniels speelt voor een rookie UDFA veel beter dan dat de Bucs hadden gehoopt, en de Bucky Irving van deze wedstrijd hopen zij aankomende wedstrijd weer te mogen bewonderen. Daarentegen waren de Cowboys erg teleurstellend op alle fronten. Door fouten op offense, defense en special teams geven zij de eerste overwinning aan een 0-4 team. Het lijkt in Jerry’s World een echte rollercoaster te blijven. Het wordt interessant om te kijken of de Cowboys de rug kunnen rechten volgende week tegen de Packers.
Lees hier de Previews, en hier de Power Rankings van Week 5!


